Patarimai, Sprendimai

Kur talpinti nutolusią kopiją?Siekiant išvengti duomenų praradimo, būtina turėti ir periodiškai atnaujinti rezervinę jų kopiją. Tačiau, jei duomenis kopijuojate tik į šalia esantį USB, ar kietąjį diską, jūsų duomenų saugumas – abejotinas.
Duomenys ir jų kopijos, jei yra saugomi vienoje patalpoje, lieka pažeidžiami gaisro, vandentiekio avarijos, vagystės atvejais, todėl norint užtikrinti visišką duomenų saugumą, duomenų kopiją rekomenduojama laikyti ne įmonės patalpose.

Nutolusi kopija

Duomenis į nutolusią lokaciją galima talpinti įvairiais būdais:

Kopijuojama į išorinius USB diskus / flash laikmenas. Laikmenos periodiškai keičiamos ir pilnos išnešamos iš įmonės patalpų.
Šis būdas pigiausias, tačiau mažiausiai patogus, reikalaujantis periodiškai atjungti laikmeną, išnešti arba apkeisti vietomis su senąja ir vėl ją prijungti. Rekomenduotina archyvuojamus duomenis šifruoti, kad transportuojant praradus laikmeną nebūtų atskleisti galimai konfidencialūs įstaigos duomenys.
Įrengiama rezervinė duomenų talpykla – serveris kitose patalpose.
Patogu, kadangi kopijavimas vyksta automatiškai, galima suformuoti atitinkamas ataskaitas, bei įspėjimus apie kopijavimo sutrikimus.
Tačiau reikalinga vieta, kurioje galėtų dirbti nutolęs serveris. Skaičiuojant kaštus įtrauktina elektros energija, ryšys ir nutolusio serverio priežiūra.
Naudojama viena iš daugelio duomenų talpinimo paslaugų – Dropbox, Google Drive, Microsoft OneDrive, Amazon ar k.t.
Patogu, kadangi kopijavimas vyksta automatiškai, taip pat nereikia rūpintis antrosios pusės infrastruktūra. Reikėtų įvertinti talpinimo kaštus, saugumą (ar tiekėjas patikimas?). Atkreipkite dėmesį į išsaugotų duomenų atkėlimo spartą – archyvo atkėlimas internetu gali užtrukti.

Renkantis talpyklą debesyje verta atkreipti dėmesį į Amazon S3 ir Amazon Glacier paslaugas.
Amazon S3 skirta duomenims laikyti, bei naudoti, o Amazon Glacier – išimtinai duomenims archyvuoti. Esminis kirtumas – mažesnė Amazon Glacier kaina ir apribota galimybė greit pasiekti archyvuotus duomenis.

Palyginimas

Amazon S3 StandardAmazon Glacier
Mažiausia laikymo trukmė-90 dienų
Ankstyvo ištrynimo mokestis, GB-0,012
Duomenys pasiekiamiiškartper 3-5 val.
Duomenų parsisiuntimo mokestis, GB-0,01
Talpinimo mokestis, GB / mėn.0,0230,004

Jei jūsų archyvavimo įrankis neturi galimybės talpinti kopijos į Amazon serverius, galite komandine eilute AWS CLI pasirašyti nedidelį skriptą, arba pasinaudoti nemokama Duplicati programa, kuri leidžia įkelti kopijas į įvairius šaltinius – FTP, SFTP, Amazon, Dropbox, Google Drive, Microsoft Onedrive, Openstack, RackSpace ir k.t.
Duplicati leidžia šifruoti įkeliamus archyvus, tai gali būti aktualu keliant duomenis į išorinę talpyklą. Valdymas paprastas, pasiekiamas per naršyklę: